Zgodovina Kluba

Maribor, 12.12.2012

Mladi komaj tri leta in nekaj …

KK Adecco Maribor

V Sloveniji podjetje Adecco od leta 2009 podpira košarko in košarkarsko zvezo. Z vložki v šport smo želeli okolju vrniti nekaj tistega, kar nam daje vsakdanji kruh. Z mešanico športa, ljudi in emocij smo poskušali vrniti vloženo, ne samo na globalnem nivoju, temveč tudi na lokalnem nivoju. Z veseljem do športa, optimizmom nas posameznikov in predvsem ljubeznijo do košarke, smo zato na lokalnem nivoju, v okviru športnega društva, ustanovili košarkarsko ekipo KK Adecco Maribor, ki tekmovanje pričela v takratni II. Ptujski amaterski regionalni košarkarski ligi (PARKL liga). Ekipa je združila in združuje košarkarske navdušence, poslovneže, umetnike, vesele, žalostne, slabe, dobre, debele, suhe, stare in mlade v neko celoto, ki jo na koncu lahko imenujemo »ekipa« . Ponosno obiskujemo dvorane na Ptujskem polju, Mariboru in širši okolici ter poskušamo ustvariti pozitivno klimo.

In kakšni so dejansko bili začetki ekipe?

Leta in leta je bila “dom” nas rekreativcev danes tako kultna telovadnica OŠ Slava Klavora na Teznu. Tam smo se zbrali ob četrtkih za uro in pol basketa, tako … med sabo. Nekateri izmed kolegov so nastopali tudi v ligi, za katero nekateri sploh še nismo slišali.

Kakšni ligi, smo se spraševali?? Šlo je za Ptujsko amatersko regionalno ligo oz. PARKL.

Pred leti, ko smo ustanavljali društvo, smo namreč imeli nek cilj. Biti del nekega tekmovalnega sistema, je seveda bilo nekaj, kar smo si želeli in pri podrobnejšem pregledu in spoznavanju lige PARKL, smo se leta 2010 pogumno odločili za korak. Z vstopom v ligo so se nam uresničile želje po dokazovanju in zdravi tekmovalnosti.  Delovanje kluba smo pričeli pod okriljem ŠKD Dražen Petrovič, ki je bilo ustanovljeno veliko pred vstopov v ligo, seveda z dovoljenjem ožjih članov družine Petrovič. Društvo je bilo ustanovljeno z nameni in cilji, da pripadnost športu, zagnanost, entuzijazem in predanost, ki jo je Dražen izkazoval s svojimi dejanji na košarkarskem igrišču in izven njega, širimo med ljudi in prenašamo na nove generacije športnih navdušencev.

KK Adecco je tekmovanje pričel v II. Ligi Parkl, še prej pa s tako imenovano prvo uradno prijateljsko tekmo proti mešani ekipi iz Starš. Pisal se je hladen septembrski dan v 2010.

Prva tekma v ligaškem delu je bila proti ekipi ŠD Nova Vas in v tej tekmi je KK Adecco slavil tudi prvo uradno zmago v ligaškem tekmovanju z rezultatom 95 : 76. V dokaj zanimivem začetku sezone smo najprej poskušali z vodenjem igralec – trener Kaučič. Nekako ni šlo in smo poskusili na takratnem derbiju v Ptuju proti ekipi KPŠ z najstarejšim članom ekipe Stanisavljevičem, pa se tudi to ni obneslo. Nihanja »gore dole« so zaznamovala našo prvo sezono in na koncu se je ekipa Adecco skozi šivankino uho uvrstila v play off za napredovanje v prvo ligo PARKL. V trenerske vode se je podal Mario Antonič, ki je ekipo po zmagah nad Dornavo in Pragersko Veterani, popeljal do finala druge lige in do velikega obračuna z KK Rače. Prva tekma se je končala z zmago KK Adecco 103 : 93, povratno tekmo pa so dobili igralci KK Rače po podaljšku z 120 : 113. Skupen seštevek doseženih točk v gosteh je zadostoval, da je KK Adecco postal nov prvoligaš PARKL-a.

V prvi sezoni med prvoligaši smo se z muko prebijali skozi ligo. Serije porazov so poskrbele za menjavo na trenerski klopi in iskanje prepotrebne samozavesti za finiš prvenstva. Na koncu je ponovno odločala tekma z KK Rače, a tokrat o obstanku v ligi. To tekmo smo KK Adecco suvereno dobili in takrat sklenili, da poskušamo v sezono 2012/2013 štartati resneje in drugače.

Naredili smo dve ekipi, kjer je lahko našel prostor vsak, ki si je želel dobrega amaterskega basketa. Želeli smo narediti nekaj zdravega, želeli smo fantastičen šport z imenom KOŠARKA vrniti nazaj h koreninam. »Back to basics«. Zbrali smo enako misleče ljudi v ekipi, ki letos nastopata pod imenom KK Adecco Maribor in KK Adecco old stars.

Misija obeh ekip ima skupno točko.

Radi imamo ta šport in radi ga igramo!!

Kako nam gre … pa lahko spremljate na naši spletni strani.

Napisal: Damir B.