Športno košarkarsko društvo Dražen Petrović

Športno košarkaško društvo Dražen Petrović je ustanovljeno v Mariboru leta 2004. Ustanovitelji smo košarkaški in športni entuziasti, ki se lahko ves čas pogovarjamo o košarki in športu, še raje pa se ga udeležimo. Društvo je ustanovljeno z namenom, da pripadnost športu, zagnanost, entuziazem in predanost, ki jo je Dražen izkazoval s svojimi dejanji na košarkarskem igrišču in izven njega, širimo med ljudi in prenašamo na nove generacije športnih navdušencev.

ŠKD Dražen Petrović je neprofitna organizacija, ki se organizirano ukvarja z rekreativno vadbo košarke, organizacijo košarkarskih in ostalih turnirjev in tekem ter z ostalimi dejavnostmi v skladu z akti in uradnimi dokumenti društva.

Delovanje opredeljujemo skozi naslednje aktivnosti:

– Organizirana rekreacijska vadba košarke za vse generacije;

– Igranje  tekem v sklopu kluba KK Adecco Maribor, v PARKL ligi (Ptujska amaterska regionalna košarkarska liga);

– Igranje tekem v sklopu kluba KK Adecco Maribor v tekmovanju za POKAL SPAR pod okriljem KZS;

– Igranje ostalih prijateljskih tekem v  Sloveniji in tujini;

– Organizacija košarkarskih turnirjev, od ulične košarke do zaključnih turnirjev PARKL lige;

– Sodelovanje pri ustanovitvi Memorijalnega centra Dražen Petrović.

Za vse informacije pa se obrnite na:

Športno košarkaško društvo Dražen Petrović

Kardeljeva cesta 90, 2000 Maribor, Slovenija